اجرای طرح‌های بوم‌گردی موجب رونق کسب و کار در روستاها می‌شود

فرماندار ورزقان گفت: اجرای طرح‌های گردشگری و‌ بوم‌گردی در روستاهای شهرستان موجب افزایش میزان درآمد روستاییان و ایجاد رفاه برای گردشگران می شود. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حسن یحیوی در جلسه بررسی مسائل روستاهای هدف گردشگری شهرستان ورزقان که با حضور شوراهای اسلامی و دهیاران روستاهای  هدف برگزار شد، اظهار کرد: به دلیل وجود ظرفیت‌های بالقوه و بسیار مناسب گردشگری در شهرستان ورزقان می‌خواهیم طرح‌های بوم گردی را به منظور استفاده حداکثری از توانمندی‌های شهرستان اجرا کنیم. 
  
وی اظهارکرد: یکی از راه‌های افزایش درآمد در روستاها بوم گردی است که باعث فروش کالا و خدمات در روستاها و برخورداری گردشگران از خدمات رفاهی مناسب می‌شود.
  
یحیوی افزود: وجود خانه‌هایی با بافت سنتی و تاریخی و ارائه محصولات و خدمات بومی روستایی موجب شادی، رفاه و تقویت روحیه گردشگران و روستاییان شده و‌ ارتقای فرهنگ شهری و روستایی را به دنبال دارد. 
  
وی نبود درآمد کافی در روستاها را عامل اصلی مهاجرت به شهرها دانست و گفت: اگر‌ در روستاها درآمدزایی شود علاوه بر جلوگیری از مهاجرت، مهاجرت معکوس را نیز خواهیم داشت. 
  
فرماندار ورزقان تصریح کرد: برگزاری دوره های کارآفرینی سبب توانمندسازی و آگاهی جوانان شده و در نهایت موجب رونق کسب و کار می‌شود. 
‌ 
وی با بیان اینکه ۱۵ روستای هدف گردشگری دارای بهترین موقعیت بوم‌گردی در شهرستان ورزقان وجود دارد، افزود: ورزقان دارای ظرفیت‌های گردشگری مختلفی است و اهالی روستاها در صورت علاقه مندی به اجرای طرح‌های مذکور تسهیلات کم بهره بانکی دریافت خواهند کرد.
 

 

نوشتن دیدگاه

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…