امروز:
شنبه - ۳۱ شهریور - ۱۳۹۷
ساعت :

شهر جدید سهند نیازمند ساماندهی و برنامه‌ریزی جدیدی است

 

   استاندار آذربایجان شرقی گفت: اکنون شهر جدید سهند نیازمند ساماندهی و برنامه ریزی جدیدی است تا بتوان زیرساخت‌های لازم را برای زندگی و استقرار 200 هزار نفر خانوار در آینده فراهم کرد.
 
به گزارش ایسنا،  مجید خدابخش در مراسم افتتاح و کلنگ زنی  پروژه‌های عمرانی شرکت عمران شهر جدید سهند، با بیان این‌که شهر جدید سهند به عنوان شهر بدون مسکن مهر طراحی شده بود، اظهار کرد: این شهر به عنوان محل سرریز جمعیت شهرهای بزرگ در مکان یابی علمی طراحی شده بود تا به یکی از بهترین شهرها و باغ شهرهای شمالغرب کشورتبدیل شود اما به دلیل استقرار 34 هزار واحد مسکن مهر یعنی بیش از ظرفیت آن، وضعیت تغییر کرد
 
وی با بیان این‌که شهر بدون احساس و عاطفه مفهومی ندارد، افزود: اگر در شهرها فرهنگ، هم بستگی، رحمت و مودت را ایجاد کنیم، شهر به شهری آباد تبدیل می‌شود.
 
استاندار آذربایجان شرقی با بیان این‌که اگر در شهری فعالیت فرهنگی پایه گذار شد، آن شهر توسعه می‌یابد، گفت: انجام فعالیت‌های فرهنگی در شهرها مسئولیت  شورای اسلامی و شهرداران را سنگین‌تر می‌کند.
 
وی با بیان این‌که طی سال‌های آتی تعداد افراد ساکن در شهر جدید سهند به بیش از 200 هزار خانوار ارتقا می‌یابد، افزود: افراد نباید این شهر را  به عنوان خوابگاه و مهمان خانه بدانند بلکه این شهر را به عنوان محل زندگی خود دانسته و به آن تعلق خاطر پیدا کنند.
 
خدابخش ادامه داد: میزان آسیب‌های اجتماعی در این شهر برخلاف انتظار برخی تحلیل گران، بسیار پایین بوده است.
 
وی به ایجاد فضاهای آموزشی مناسب در شهر جدید سهند تاکید کرد و گفت: انصاف نیست فردی با طی مسیری یک ساعتی برای آموزش و تحصیل به تبریز مراجعه کند.
 
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: یکی از شاخص‌های قابل توجه نخبگان طی این 40 سال گذشته، دستاوردهای انقلاب در حوزه‌ی سلامت خواهد بود.
 
وی با بیان این‌که کشور ما قبل از انقلاب پزشک خارجی به کشور وارد می‌کرد، گفت: اکنون مدعی هستیم که در استان هیچ فردی برای درمان سخت‌ترین بیماری خود، نیازی به اعزام به خارج از کشور ندارد.
 
خدابخش افزود: تمامی دستاوردهای انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا و جانبازان، رهبری حضرت امام راحل و مقام معظم رهبری به دست آمده است. امیدوارم بتوانیم در جهت ارتقای خدمات دولت تدبیر و امید و جلب شهروندان تلاش کنیم.

 

نوشتن دیدگاه

عناوین مهم روز

  • vtem news box
  • vtem news box
  • vtem news box
  • vtem news box
  • vtem news box
  • vtem news box
  • vtem news box
  • vtem news box
  • vtem news box
  • vtem news box

عکس و فیلم

سلام

شما همراهان گرامی میتوانید عکس، فیلم و نوشته های خبری و تحلیلی خودتان را از طریق راه های زیر برای ما ارسال نمایید

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…