گروه بین الملل: برغم گذشت نزدیک به چهار ماه از زمان ناپدید شدن ژنرال نجم الدین صادق اف، رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان از انظار عمومی و خصوصی، هیچ خبری از وی در دست نیست.

به گزارش سایت آذ نیوز، عاقل عباس، نماینده مجلس جمهوری آذربایجان درباره علت مفقود ماندن ژنرال نجم الدین صادق اف احتمال داد : « به نظرم  نجم الدین صادق اف هم اکنون در یکی از ویلاهایش در حبس خانگی است.  (احتمالا) نجم الدین صادق اف، از مقامش برکنار شده است. به نظر می رسد به محض شروع جنگ برکنار شده است و تقصیراتی و مواردی داشته است. از این موضوع  فقط ارگان های ویژه  و وزارت دفاع می توانند مطلع باشند. هیچ کس دیگری نمی تواند مطلع باشد!»

این نماینده مجلس جمهوری آذربایجان خطاب به خبرنگاران گفت: « می توانید این را از وزارت دفاع بپرسید که شما یک ژنرال داشتید! پس او کجاست؟!!»

گفتنی است در برخی رسانه ها و در میان مردم جمهوری آذربایجان این شایعه از مدت ها پیش منتشر شده است که ژنرال نجم الدین صادق اف ، رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان که به نزدیکی به روسیه و مخالفت با حضور نظامی ترکیه در جمهوری آذربایجان شهرت داشت، به دستور مقامات نظامی ترکیه قبل از شروع جنگ دوم قراباغ در ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۰ حبس شده است.