یادداشت های روز
تبلیغات

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خبر داد؛

فوت بیش از ۴ هزار نفر در آذربایجان شرقی بر اثر ابتلا به کرونا

فوت بیش از ۴ هزار نفر در آذربایجان شرقی بر اثر ابتلا به کرونا

گروه گزارش: رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از فوت ۴ هزار و ۳۴۵ نفر بیمار مثبت کرونایی بستری شده در بیمارستان‌های استان از ابتدای شیوع این ویروس تا به امروز خبر داد و گفت: یک هزار و ۶۰۶ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند و این رقم نسبت به بیشترین بستری‌ها که در پیک […]

گروه گزارش: رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از فوت ۴ هزار و ۳۴۵ نفر بیمار مثبت کرونایی بستری شده در بیمارستان‌های استان از ابتدای شیوع این ویروس تا به امروز خبر داد و گفت: یک هزار و ۶۰۶ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند و این رقم نسبت به بیشترین بستری‌ها که در پیک سوم در آبان ماه سال گذشته تجربه کردیم ۸ درصد افزایش یافته است.

دکتر محمدحسین صومی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳ نفر بر اثر بیماری کرونا در استان جان خود را از دست دادند و ۳۰۴ بیمار بستری هم در بخش‌های ویژه به دستگاه ونتیلاتور وصل هستند که هر لحظه ممکن است دچار مشکل شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه ۵ درصد بستری‌های کرونایی در استان فوت کرده اند ادامه داد: پیش بینی می‌شود شیب صعودی بیماری در ۲ هفته اول اردیبهشت ادامه داشته باشد و امیدواریم با افزایش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به خصوص رعایت فاصله اجتماعی وضعیت بهتر شود.

صومی اضافه کرد: ۸ هزار تخت فعال در استان وجود دارد و در شرایط خاص ۴ هزار تخت  رامی‌توان به بیماران کرونایی اختصاص داد.

وی اظهار کرد: بیماران کرونایی به شدت نیازمند دستگاه اکسیژن هستند که از این ۴ هزار تخت فقط ۲ هزار و ۵۰۰ تخت جوابگوی نیازمندان به اکسیژن است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خصوص میزان واکسیناسیون گروه اول نیز گفت: تا به امروز ۴۱ هزار و ۵۳۶ نفر در استان واکسن کرونا دریافت کرده اند.