یادداشت های روز
تبلیغات

تراکتور 1-0 نیروی هوایی عراق

امیدهای تراکتور برای صعود به دور بعدی بیشتر شد

امیدهای تراکتور برای صعود به دور بعدی بیشتر شد

گروه ورزش: تیم تراکتور ایران اولین بازی دور برگشت مرحله گروهی خود در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ را شب جمعه با پیروزی مقابل نیروی هوایی عراق پشت سر گذاشت تا امیدهایش برای صعود به دور بعدی پررنگ‌تر باقی بماند. این تیم که به عنوان نماینده ایران در گروه دوم لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ دور رفت […]

گروه ورزش: تیم تراکتور ایران اولین بازی دور برگشت مرحله گروهی خود در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ را شب جمعه با پیروزی مقابل نیروی هوایی عراق پشت سر گذاشت تا امیدهایش برای صعود به دور بعدی پررنگ‌تر باقی بماند.

این تیم که به عنوان نماینده ایران در گروه دوم لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ دور رفت مسابقات را با سه تساوی، سه امتیاز و رتبه دوم به پایان رسانده بود، در شروع دور برگشت مسابقات به مصاف نماینده عراق رفت؛ تیمی که پیش از این بازی با دو امتیاز در مکان سوم جدول رده بندی حضور داشت. تراکتوری ها برای حفظ شانس صعود بی دردسر خود از این گروه، نیاز به کسب پیروزی در بازی امروز داشتند؛ آنها موفق به انجام این کار شدند و با نتیجه یک بر صفر حریف خود را شکست دادند تا با کسب اولین برد خود در این دوره از رقابت ها، ۷ امتیاز شوند.

شرح گل:

مهدی تیکدری با یک حرکت انفرادی زیبا دو بازیکن حریف را پشت سر گذاشته و از سمت راست، وارد محوطه جریمه شد، پاس در عرض او با شوت پیمان بابایی همراه بود؛ شوتی که دروازه بان به صورت ناقص آن را مهار کرد تا خود تیکدری در ریباند آن را به گل تبدیل کند.

شرح بازی:

نیمه اول: تراکتور با توجه به نیازی که به پیروزی در این دیدار داشت، کار را در نیمه اول بهتر از حریف آغاز کرد و خیلی زود هم توانست به گل برسد. مهدی تیکدری در دومین دقیقه از بازی تراکتور را از حریف پیش انداخت. نیروی هوایی بعد از دریافت این گل، چند حمله ناقص را روی دروازه تراکتور طراحی کرد اما موفق به باز کردن دورازه این تیم نشد تا اینکه رفته رفته شاهد به تعادل کشیده شدن بازی بودیم. تراکتور در ۱۵ دقیقه پایانی نیمه دوم بار دیگر برنامه های تهاجمی خود را از سر گرفت و چند موقعیت خطرناک روی دروازه حریف ایجاد کرد. نقطه عطف این نیمه یک تعویض اجباری و اخراج بازیکن تیم نیروی هوایی بود؛ نیمه ای که با نتیجه یک بر صفر به سود تراکتور به پایان رسید.

نیمه دوم: دو تیم کار خود در ۴۵ دقیقه دوم را با یک بازی نسبتا پایاپای شروع کردند؛ در ۱۵ دقیقه ابتدایی این نیمه تراکتور توپ و میدان را در اختیار داشت اما نیروی هوایی تا دقیقه ۷۰ چند موقعیت خطرناک روی دروازه تراکتور ایجاد کرد که در مهمترین صحنه، محمدرضا اخباری موقعیت تک به تک را از عبدالکاظم گرفت تا نتیجه همچنان یک بر صفر به سود تراکتور باشد. حملات نیروی هوایی در ۱۵ دقیقه پایانی زهرداتر پیگیری شد و این تیم ده نفره بارها تا آستانه باز کردن دروازه تراکتور پیش رفت. با تعویض های به موقع خطیبی در دقایق پایانی، تراکتور کمی از فشار حریف کاست تا در نهایت با به صدا در آمدن سوت پایان بازی، یک بر صفر پیروزی این تقابل پرفشار شود.

 

خطیبی در پایان بازی: مجبور بودیم به چند بازیکن استراحت بدهیم

سرمربی تیم تراکتور بعد از پایان بازی و در نشست خبری خود گفت: به هدف مان در این دیدار که کسب سه امتیاز بود رسیدیم. به بازیکنانم گفته بودم که شما در سه بازی گذشته تلاش خود را کرده اید و مطمئن باشید خدا به شما شانس خواهد داد. از آنها تشکر می کنم که امشب هم با تمام وجود بازی کردند.

اعلام خطاهای بی مورد تمرکز بازیکنان را گرفت

خطیبی افزود: کاش حریف به دو دلیل در این دیدار ۱۰ نفره نمی شد؛ اول اینکه بعد از این اتفاق بازیکنان آنها دو برابر انرژی صرف کردند تا کمبود نفر را جبران کنند. دوم اینکه داور بعد از اخراج بازیکن حریف، تمام برخوردها را به نفع آنها سوت زد. او با اعلام خطاهای بی مورد باعث شد تا بازیکنان ما عصبی شوند. ما در طول بازی سعی کردیم که به بازیکنان آرامش دهیم.

مجبور شدیم به سه چهار بازیکن استراحت دهیم

خطیبی اعتراضی هم به نحوه برگزاری فشرده بازی‌ها داشت: همان طور که پیش بینی کرده بودم، بازی امشب یک بازی فیزیکی بود. این برد را به هواداران تراکتور تبریک می گویم. مجبور شدیم در این بازی به سه چهار بازیکن استراحت دهیم تا در بازی بعدی با انرژی جدید وارد میدان شویم. این بازی تمام شد و خود را برای بازی آینده آماده می کنیم و انشالله این روند خوب را ادامه می دهیم.

وی افزود: با وجود اینکه یک میزبانی خوب از شارجه شاهد بودیم و دیگر کاری هم نمی شود کرد اما یک پیشنهاد می خواهم به AFC بدهم که با توجه به فشردگی مسابقات، ای کاش بعد از بازی های مرحله رفت تیم ها چهار پنج روز استراحت می کردند تا کیفیت دور برگشت به اندازه دور رفت باشد. در این شرایط همه مربیان نگران این هستند که بازیکنانشان مصدوم شوند و کیفیت بازی ها هم پایین می آید. این بار که دیگر نشد انشالله سری بعد…

می توانستیم گل های دوم و سوم را بزنیم

خطیبی اظهار داشت: به دنبال تمام کردن نیمه اول با برد بودیم. در نیمه دوم با اضافه کردن بازیکنان سرعتی سعی در این داشتیم که در ضد حملات موثر باشیم چون حریف ده نفره بود و در ضدحملات به گل نرسیدیم بازیکنان خود به خود دچار استرس شدند که شاید یک گل الکی دریافت کنیم. چند موقعیت خوب در ضدحمله داشتیم و اگر دقت می کردیم می توانستیم گل های دوم و سوم را هم بزنیم.

تلاش نیروی هوایی برای جبران گل طبیعی بود

وی در پایان گفت: این طبیعی بود که حریف بخواهد گل خورده را جبران کند چه این تیم ۱۰ نفره باشد و چه ۱۱ نفره. آنها بیش از انرژی خود تلاش کردند ولی بازیکنان ما هم با تمام وجود از گلی که زده بودیم حفاظت کردند که قابل تقدیر است. در دقایقی از بازی که تیم عقب کشید احساس کردیم تمرکز بازیکنان بهم ریخته که سعی کردیم این تمرکز را به آنها برگردانده و نتیجه را حفظ کنیم.