گروه ورزش: در دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ که وارد روزهای حساس خود شده است، تراکتور ایران در هفته پنجم به عنوان یکی از ۴ نماینده فوتبال ایران که در ۴ بازی اخیر خود ۶ امتیاز کسب کرده، به مصاف پاختاکور ازبکستان رفت. این تیم در بازی اول دور گروهی مقابل پاختاکور به تساوی سه بر سه دست یافته و بعد از آن دو بازی خود مقابل شارجه و نیروی هوایی عراق را با تساوی بدون گل به پایان رسانده بود.

 در این بازی تراکتور به دنبال کسب پیروزی مقابل پاختاکور بود تا بتواند در بازی آخر مقابل شارجه برای رتبه اول و صعود مستقیم بجنگد اما موفق به این کار نشد و بازی دو تیم علیرغم موقعیت‌های خطرناکی که به خصوص از سوی تراکتور شاهد بودیم با تساوی بدون گل به پایان رسید. تراکتور با این تساوی ۷ امتیازی شد.

شرح بازی:

نیمه اول: پاختاکور با پرسی سنگین، شروع سختی را برای تراکتور رقم زد؛ پرسی که مدافعان تراکتور را در همان آغاز کار چند بار دچار اشتباه کرد اما موقعیت گلی برای پاختاکور به همراه نداشت. با گذشت چند دقیقه تراکتور خود را از فشار اولیه حریف خارج کرد اما در ۱۵ دقیقه ابتدایی بازی توپ و میدان همچنان در اختیار تیم ازبک بود. یک ربع دوم بازی شاهد به توازن کشیده شدن کار بودیم و تراکتور هم دو موقعیت نصف و نیمه را روی دروازه حریف ایجاد کرد. ۵ دقیقه پایانی جذابیت بسیار بالایی داشت و هر دو تیم یک موقعیت بسیار خطرناک را روی دروازه یکدیگر ایجاد کردند اما این موقعیت‌ها به گل تبدیل نشد تا نیمه اول با نتیجه مساوی بدون گل به پایان برسد.

نیمه دوم: تراکتور نیمه دوم را برخلاف نیمه اول تهاجمی‌تر آغاز کرد و چند خطر جدی را در همان دقایق ابتدایی روی دروازه پاختاکور ایجاد کرد. این حملات تا دقیقه ۶۰ ادامه داشت و شاگردان خطیبی می‌توانستند در این لحظات دروازه حریف را باز کنند اما با وجود داشتن چندین موقعیت خوب موفق به این کار نشدند. پاختاکور رفته رفته با ایجاد چند تغییر از فشار تراکتور کاسته و چند موقعیت خوب را روی دروازه این تیم ایجاد کرد که واکنش‌های نجات بخش اخباری را به همراه داشت. دقایق پایانی این نیمه تحت تاثیر ورود و خروج پر تعداد بازیکنان نظم خود را از دست داد و در میان موقعیت‌های پراکنده دو تیم به پایان رسید.

شارجه برد و صعود تراکتور به اما و اگر کشید

اما در دیگر بازی این گروه تیم فوتبال شارجه امارات که میزبان رقابت‌های گروه B است، به مصاف تیم دو امتیازی نیروی هوایی عراق رفت. این بازی در نهایت با برد شارجه تمام و این تیم با کسب ۱۱ امتیاز به صورت مستقیم به دور بعدی صعود کرد. کار تراکتور هم به اما و اگر کشیده شد.

شرح بازی:

نیروی هوایی عراق که هیچ شانسی برای صعود از مرحله گروهی نداشت، بازی را فوق‌العاده و هجومی آغاز کرد و توانست در دقیقه ۱۵ روی یک ضد حمله سریع و ضربه ریباند شده، با شوت زمینی جفرسون به گل اول مقابل شارجه دست پیدا کند و نتیجه دلخواه تراکتوری‌ها رقم بخورد. شارجه امارات ۸ امتیازی که نمی‌خواست بازنده این دیدار باشد، در دقیقه ۲۵ روی اشتباه خط دفاعی نیروی هوایی عراق با شوت محکم خالد باوزیر کار را به تساوی کشید و در دقیقه ۳۵ هم روی یک ضد حمله سریع، گل دوم را توسط سالم صالح به ثمر رساند تا در نیمه اول به برتری ۲ بر یک دست یابد.

نیروی هوایی عراق در دقیقه ۵۲ روی یک کار تیمی و پاس‌کاری عالی، گل دوم را هم توسط جفرسون به ثمر رساند تا مقابل شارجه کار را به تساوی بکشد و دوباره نتیجه دلخواه تراکتوری‌ها رقم بخورد. اما این نتیجه تا پایان مسابقه پابرجا نماند و شارجه امارت در دقیقه ۶۰ روی توپ ارسالی از کرنر گل سوم را با ضربه سر وارد دروازه نیروی هوایی عراق کرد و نتیجه ۳ بر ۲ به سود اماراتی‌ها تا پایان مسابقه پابرجا بماند.

شارجه امارات که در لحظات پایانی زیر فشار حملات نیروی هوایی عراق بود، در نهایت به پیروزی مهمی دست یافت تا ۱۱ امتیازی شود و با توجه به فاصله ۴ امتیازی با تراکتور ایران، صعودش به‌عنوان صدرنشین از گروه B لیگ قهرمانان آسیا را قطعی کند و نیروی هوایی نیز با ۲ امتیاز قعرنشین گروه بماند. تیم فوتبال شارجه در آخرین مسابقه‌اش باید به مصاف تراکتور ایران برود؛ دیداری که نتیجه‌اش برای شاگردان رسول خطیبی که هیچ شکستی در لیگ قهرمانان آسیا نداشتند، حیاتی خواهد بود و ممکن است صعودشان به مرحله حذفی را رقم بزند.