گروه گزارش: مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی نسبت به احتمال وقوع رگبار باران و رعد و برق و به تبع آن سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها در مناطق مختلف استان هشدار داد و اظهار داشت: با توجه به ورود سامانه بارشی شدید از امروز و ادامه آن تا بعد از ظهر دوشنبه هفته آینده از مردم عزیز درخواست می‌شود ضمن اجتناب از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، نسبت به احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها هوشیار باشند.

محمدباقر هنربر ممانعت از اسکان، اتراق و توقف در بستر، حاشیه و حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها و خودداری از صعود به ارتفاعات و فعالیت‌های کوهنوردی را از دیگر ضرورت‌های مواجهه با سامانه بارشی جدید در آذربایجان‌شرقی دانست.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی همچنین از کشاورزان و باغداران و نیز دامداران آذربایجان‌شرقی درخواست کرد برای جلوگیری از هر گونه اتفاق ناگوار ناشی از رگبار باران، رعد و برق و بارش تگرگ، توصیه‌های کارشناسان جهاد کشاورزی را جدید بگیرند.

هنربر در ادامه، هر گونه همکاری مردم با نیروهای امدادی، راهداری‌ها، پلیس راهور و پلیس راه را در شرایط جوی نامساعد ضروری دانست.