ی بارز افراد نابغه

۳ ویژگی بارز افراد نابغه
   خبر صبح/ گروه دانش و زندگی: افراد نابغه دارای ویژگی‌هایی هستند که می‌تواند در حل مسئله به آن ها کمک کند. مشخص شده است که افراد نابغه در تمام دوره‌های بشریت دارای سه ویژگی خاص هستند که در ادامه به بررسی این ویژگی‌ها می‌پردازیم.

ویژگی شماره ۱: آن‌ها توانایی تمرکز خود را بالا برده‌اند
به نظر می‌رسد همه  افراد نابغه توانایی تمرکز خود را فقط برای یک مسئله، مشکل و یا هدف بالا برده‌اند تا با این کار، همه انحرافات یا حواس‌پرتی‌های دیگر را کنار بگذارند.هر قدر بیشتر روی فکر و توجهتان تمرکز کنید و از نظر احساسی بیشتر با مشکل یا هدف خود درگیر شوید، احتمال بیشتری دارد که ایده‌های خلاقانه به ذهن شما برسد و مشکلاتتان را حل کنید و خبر خوب این است که این تمرکز با تمرین کردن در هنگام دستیابی به یک هدف به دست خواهد آمد.یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد این عادت، تمرکز کردن است. بدین صورت که هدف یا مشکل خود را به روشنی و به صورت مکتوب روی یک کاغذ بنویسید و سپس، تک تک جزئیاتی که فکر می‌کنید مربوط به آن هدف یا مشکل است را یادداشت کنید.هر واقعیت، شکل و اطلاعاتی که دارید را بنویسید چراکه هرچه بیشتر بنویسید، احتمال اینکه دقیقاً به این ایده برسید که برای حل مشکل یا مسئله‌ای که در حال حاضر مانع شما می‌شود، به آن نیاز دارید، بیشتر است.

ویژگی شماره ۲: آن‌ها مهارت‌های حل مسئله باورنکردنی دارند
ویژگی دوم افراد نابغه این است که آن‌ها مهارتی باورنکردنی در حل مسائل دارند و یک رویکرد سیستماتیک برای حل مشکلات دارند.این افراد مشکلاتشان را به طور واضح روی کاغذ یادداشت می‌کنند چراکه تعریف دقیق مسئله باعث می‌شود نیمی از مسئله به طور واضح برطرف شود.بیشتر اوقات، وقتی با یک مشکل یا یکسری مشکلات روبه‌رو هستید که باعث نگرانی شما می‌شود، به این دلیل است که شما هنوز نشسته‌اید و دقیقاً مشخص نکرده‌اید که مشکل چیست.

بیشتر افرادی که از زندگی ناراضی هستند، هیچ هدفی ندارند، اما نشستن و نوشتن لیستی از اهداف، دیدگاه شما را کاملاً تغییر می‌دهد، ولی باید توجه داشته باشید هنگامی که لیست اهداف خود را می‌نویسید، آن را با اولویت تنظیم کنید و سپس برای دستیابی به مهم‌ترین اهداف خود برنامه‌ریزی مدون انجام دهید که در نتیجه آن، ذهن شما شروع به درخشش ایده‌هایی می‌کند که به شما کمک می‌کنند.

با انجام دادن این کار‌ها بدبینی شما از بین می‌رود و شما با انبوهی از انرژی و اشتیاق روبه‌رو خواهید شد و هرچه را که نوشته‌اید، بلافاصله انجام خواهید داد.یکی از بخش‌های اصلی نزدیک شدن به مشکلات یا اهداف شما آن هم به طور منظم، اهمیت اعتبارسنجی اطلاعاتی است که دارید.شما فکر می‌کنید که در مورد زندگی و وضعیت خود می‌دانید، اما این تصور اصلا درست نیست. بنابراین، یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش خلاقیتتان این است که حقایق و دانسته‌های خود را ارزیابی کنید تا از صحت آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

ویژگی شماره ۳: آن‌ها روشن‌فکر هستند
سومین ویژگی نابغه‌ها این است که آن‌ها همیشه دارای فکری روشن و ذهنی باز هستند.آن‌ها کنجکاو، صمیمی و حتی بازیگوش هستند و از نتیجه‌گیری سریع و قطع کردن خط فکری خود پرهیز می‌کنند.من افراد زیادی را می‌شناسم که در مشاغل بدی بوده‌اند، اما دائماً در حال ارائه ایده‌هایی برای پذیرفتن شغل خود بودند و سرانجام، دریافتند که رئیس همیشه منفی نگر و منفی باف است، شرکت همیشه بوروکراتیک است و بازار همیشه بی‌رحم است. بنابراین، به جای تلاش برای یافتن راه حلی برای شغل فعلی خود، شغل خود را تغییر دادند و بسیار خوشحال و با حقوق بسیار بهتر به زندگی خود ادامه دادند.