۞
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » سیاست
  • شناسه : 11850
  • 20 جولای 2021 - 10:19

نمکی؛ نمایشی‌ترین وزیر کابینه روحانی

یر کابینه روحانی  خبر صبح/ گروه سیاسی: در روزهای اخیر انتشار فیلم‌هایی از صف‌های عریض و طویل واکسیناسیون در حالی که هنوز محدوده سنی بسیار محدودی در حال دریافت واکسن هستند در شبکه‌های اجتماعی با واکنش‌های مختلفی همراه بوده است. این تصاویر در کنار اخبار مربوط به رونمایی مکرر انواع واکسن‌های ایرانی پارادوکس تلخی را […]

یر کابینه روحانی

نمکی؛ نمایشی‌ترین وزیر کابینه روحانی
 خبر صبح/ گروه سیاسی: در روزهای اخیر انتشار فیلم‌هایی از صف‌های عریض و طویل واکسیناسیون در حالی که هنوز محدوده سنی بسیار محدودی در حال دریافت واکسن هستند در شبکه‌های اجتماعی با واکنش‌های مختلفی همراه بوده است. این تصاویر در کنار اخبار مربوط به رونمایی مکرر انواع واکسن‌های ایرانی پارادوکس تلخی را در مقابل دیدگان مردم رقم زده است. فرزانه ترکان با انتقاد از این روند می‌گوید این رویه پشت کردن به تجربه علمی دنیا و بی‌مسئولیتی در قبال سلامت و امنیت جانی جامعه است.
 یک فعال سیاسی در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین درباره وضعیت واکسیناسیون فعلی در کشور گفت: در حالی که بسیاری از کشورهای دنیا کار واکسیناسیون خود را به اتمام رسانده‌اند، ما هنوز در درگیری جدی با این ویروس تلفات می‌دهیم و مسئولان حوزه بهداشت نیز کماکان مشغول شعار دادن‌اند.
فرزانه ترکان با تاکید بر اینکه «مطالبه مردم واردات واکسن است» از مدیریت وزیر بهداشت انتقاد کرد و افزود: آقای نمکی از نمایشی‌ترین وزرای کابینه روحانی بود و در شرایطی که هر روز مردم در حال از دست دادن عزیزان‌شان هستند، ایشان به شعار دادن و وعده‌های تحقق‌ناپذیر اکتفا کرده است.
وی ادامه داد: در زمینه تدوین پروتکل‌های بهداشتی، اجرای پروتکل‌ها و مدیریت واکسیناسیون به تجربه و دستاوردهای جهانی بی‌اعتنایی شد. ماراتن رونمایی از واکسن مقابل دیدگان مردمی که هر روز عزیز از دست می‌دهند مایه تاسف است.
او گفت: ابتلا به سویه دلتا هیچ طبقه‌بندی سنی و جنسی‌ای ندارد و این سویه ویروس با سرعت انتشار، ابتلا و تلفات بسیار بالایی در تمامی کشور بر زندگی مردم سایه انداخته است.ترکان با تاکید بر کندی روند واکسیناسیون در کشور توضیح داد: حتی اگر از همین تیرماه واکسن به میزان کافی به کشور وارد شود، اگر کار واکسیناسیون را به صورت اصولی و با نیروی کافی کادر تزریق در سطح گسترده شروع کنیم، باز هم دست‌کم پنج تا ۶ ماه زمان برای برقراری ایمنی عمومی در کشور نیاز داریم.
او با انتقاد از فرصت‌سوزی در این زمینه افزود: البته این پیش‌بینی در شرایطی است که به سیستم صحیح تزریق واکسن مجهز باشیم که متاسفانه چنین همتی در بین مسئولان این حوزه وجود ندارد و کسی به دنبال بسیج نیروها برای واکسیناسیون نیست.
ترکان با اشاره به تجربه تزریق واکسیناسیون در کشورهای دیگر دنیا گفت: در اکثر کشورها سر چهارراه‌ها و اماکن مذهبی و بهداشتی تزریق واکسن انجام می‌شود، اما ما هنوز با وضع اسف‌بار صف‌های طولانی سالمندان در گرمای هوای تابستان مواجه هستیم. اگرچه جان‌های عزیز زیادی از دست رفته، اما ای کاش از همین امروز با واقع‌بینی تصمیمی جدی برای خرید واکسن گرفته شود و اعتبار لازم برای این امر اختصاص یابد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.