معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق تبریز با اشاره به خاموشی‌های برق تبریز از روز پنجشنبه گفت: خاموشی ها از  روز پنجشنبه آغاز شده و حداکثر تا روز سه شنبه ادامه خواهد داشت

وی افزود: برای هر کدام از مشترکان خانگی و تجاری در سطح شهرهای تبریز، آذرشهر و اسکو روزانه دو ساعت خاموشی خواهیم داشت.

منوچهر جهان‌بین در خصوص خاموشی‌های اخیر برق تبریز، اظهار کرد: بار شبکه برق و پیک مصرف در فصل تابستان بیشتر به وضعیت دمایی و مصارف دستگاه‌های سرمایشی وابسته است و با هر درجه افزایش دما،  پیک مصرف در سراسر کشور در مجموع ۱۵۰۰ مگاوات افزایش پیدا می‌کند.

وی با تاکید بر شرایط فعلی و افزایش درجه دما در روزهای اخیر در سراسر کشور گفت: در مجموع حدود ۴۰۰۰ مگاوات در کشور کاهش تولید داریم که سهم برق تبریز از این کاهش تولید،  ۲۰۰ مگاوات است.

وی ادامه داد: در این شرایط نیاز است که علی‌رغم همکاری صنایع به خصوص صنایع بزرگ در کاهش بار و کاهش مصرف،  در بخش‌های خانگی و تجاری نیز طبق برنامه‌هایی که در سایت شرکت قبلا اطلاع رسانی شده، خاموشی‌هایی داشته باشیم.

جهان‌بین با اشاره به تداوم خاموشی‌های برق تا روز سه شنبه، اظهار کرد: پیش بینی می‌شود که از روز چهارشنبه به توجه به کاهش دما تا دو هفته آتی، دیگر مشکل تولید برق نخواهیم داشت و ناترازی این حوزه از بین می‌رود.

وی در خصوص مشکلات شهروندان در استفاده از اپلیکیشن برق من، گفت: شاید اختلالی در این خصوص پیش آمده است. ما بیشتر از دو نوبت خاموشی پیش بینی نکردیم و در نهایت طی چند روز گذشته یک نوبت دو ساعته خاموشی برای بخش خانگی اعمال شده است.

معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق تبریز در پایان افزود:  اگر نیمه دوم مرداد،  افزایش دما داشته باشیم، شاید مجددا خاموشی‌هایی را در پایان مرداد تجربه کنیم.