گروه جامعه: رئیس گروه بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تعداد واکسیناسیون کرونا در استان به ۴۰۵ هزار معادل ۱۴.۵ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال استان رسیده است.

سیمین خیاط زاده با اشاره به تعداد فوتی ها بر اثر کرونا اظهار کرد: فوتی ها روزانه پنج تا ۶ نفر بوده اما موارد مثبت کرونا از ۲۲ درصد به ۲۵ تا ۲۶ درصد افزایش یافته و چرخه ویروس در جامعه زیادتر شده است.

وی همچنین یادآور شد: در حال حاضر متولدین ۱۳۴۲ و به پایین در نوبت واکسن قرار دارند که می توانند با نام نویسی در سامانه salamat.gov.ir، واکسن را دریافت کنند.

خیاط زاده گفت: تاکنون حدود ۱۴ هزار و ۵۰۰ دز واکسن کوو ایران برکت در استان تزریق شده است و همچنان ادامه دارد.
رییس گروه بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود: با توجه به اینکه بیشتر افراد منتظر واکسن ایرانی بودند و با وجود اینکه نوبتشان رسیده بود واکسن تزریق نکرده بودند.
وی تاکید کرد: به لحاظ پوشش واکسن جزو چهار دانشگاه علوم پزشکی کشور هستیم و به لحاظ ابتلا نیز جزو استان هایی هستیم که در پیک پنجم وضعیت بدی نداریم.

در پایان خیاط زاده استفاده از ماسک را رمز پیروزی بر کرونا دانست و گفت: البته افرادی هم که واکسن زده اند باید از ماسک استفاده کنند تا جامعه به روال عادی از نظر سلامت بازگردد.