۞
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » جامعه
  • شناسه : 18195
  • 21 اردیبهشت 1401 - 14:28
مدرسه اشتغال
افتتاح مدرسه اشتغال در دانشگاه تبریز

افتتاح مدرسه اشتغال در دانشگاه تبریز

مدرسه اشتغال با حضور مدیران اجرایی استان آذربایجان شرقی در دانشگاه تبریز افتتاح شد.

خبرصبح/گروه جامعه:صفر نصراله زاده، رئیس دانشگاه تبریز در این مراسم با تاکید بر اینکه امروزه توسعه همه جانبه کشورها و هر جامعه‌ای به میزان زیادی به داشتن نیروی انسانی ماهر، توانمند، متخصص و متعهد وابسته است، تصریح کرد: در حال حاضر در کشورمان و به خصوص دانشگاه‌ها و مراکز نوآوری و فناوری ظرفیت‌ها و امکانات زیادی وجود دارد که باید از این پتانسیل‌ها برای شکوفاهی و رشد کشورمان در حوزه های مختلف استفاده شود.

وی اضافه کرد: با شناسایی نیاز و توانمندی‌های کشورمان در حوزه‌های مختلف و در این میان با مهارت افزایی و تربیت نیروهای متخصص، متعهد و با ایمان و با انگیزه کافی می توان بسیاری از نیازهای کشور را برطرف نمود.

وی، در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه مسئولان و مدیران کشور در حد توان و با توجه به ظرفیت‌های حوزه کاری خود گام های موثری در راستای تحقق شعار سال و منویات رهبری بردارند، یادآور شد: دانشگاه تبریز در راستای تحقق شعار امسال برنامه‌های مختلفی را پیش بینی و تدوین کرده و در حال اجرا دارد که افتتاح مدرسه اشتغال تبریز در این دانشگاه از جمله این برنامه ها است.

مدیر مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز هم با تشریح برخی اهداف و راهبردهای کلان ایجاد این مدرسه در مرکز رشد و نوآوری این دانشگاه گفت: ورودی این مدرسه دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی و خروجی آن هم افراد ماهر و متخصص آماده شروع بکار با توجه به نیازجامعه خواهد بود.

علی پورزیاد، در ادامه مهارت آموزی با توجه به نیاز صنعت، پوشش همزمان مهارت‌های فنی و تخصصی و مهارت‌های عمومی و پایه‌ای، ارتقای بهره وری نیروی کار، پوشش نیاز های آینده صنعت، همراهی با مهارت آموزان در قالب فعالیت های مربیگری و منیتورینگ در طول دوره و … را از جمله اهداف ایجاد این مدرسه عنوان کرد.

وی با اشاره به ارایه خدمات مدرسه اشتغال تبریز گفت: مهارت افزایی شغلی، منتورینگ و مشاوره تخصصی شغلی، استعدادیابی شغلی، مهارت افزایی شخصی و مشاوره جذب نیروی کار از جمله خدمات این مدرسه است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز، وی محل استقرار آن را مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز اعلام کرد و افزود: ارکان اجرایی این مدرسه هم مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز، مدیریت امور فناوری دانشگاه تبریز و شتاب دهنده میزبان که با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، سازمان فنی و حرفه ای استان، خانه صنعت و معدن استان، شهرک های صنعتی استان و اتاق بازرگانی صورت خواهد گرفت.

    پاسخ دادن

    ایمیل شما منتشر نمی شود.