۞
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » پاسخ به شایعات » جامعه
  • شناسه : 20533
  • 06 آگوست 2022 - 20:24
یک معما چند مجهولی/ کسی هم پاسخگو نیست
بوی بد اهر؛

یک معما چند مجهولی/ کسی هم پاسخگو نیست

در روزهای اخیر بوی نامطبوع شهر اهر، تمام شهروندان را کلافه کرده و کسی هم پاسخگو نیست.

خبرصبح/گروه جامعه: بوی نامطبوع و متعفن از دو ماه پیش در نقاط مختلف شهر منتشر شده و منشأ و منبع این بو با وجود قول مسؤولان امر برای شناسایی و رفع این معضل تاکنون اقدام عملی برای حل این مشکل صورت نگرفته است.

هم اکنون این بوی نامطبوع و مشمئزکننده به یک معضل جدی در شهرستان تبدیل شده و با گرم شدن هوا به‌خصوص شب‌ها شدت آن بیشتر می‌شود و اهالی مجبورند با وجود گرمی هوا و افزایش روزافزون دما و کلافه از این وضعیت، پنجره‌ها را بسته نگهدارند تا از سرایت این بو به منازل و اماکن جلوگیری شود.

اهالی منطقه با ارسال نامه، امضاء طومار و مراجعه متعدد حضوری به ادارات مختلف از جمله محیط زیست، آب و فاضلاب، شهرداری و فرمانداری نتیجه‌ای از این امر حاصل نکرده و این امر موجبات نارضایتی جدی اهالی منطقه را فراهم کرده است.

به گفته اهالی نزدیک به تصفیه‌خانه فاضلاب و برخی کارشناسان اهر منشأ و منبع اصلی این بو نامطبوع را از مسیر جاده اهر- مشکین شهر که تصفیه‌خانه فاضلاب در این منطقه قرار دارد، اعلام می‌کنند که به علت فرسودگی برخی تجهیزات تصفیه‌خانه سیستم این مجموعه درست عمل نمی‌کند.

در پیگیری این موضوع، اهالی پس از ناامیدی از مسؤولان دست‌اندرکار، شکایت به دستگاه قضا و دادستان عمومی و انقلاب اهر برده و با پیگیری رئیس دادگستری و دادستان چندین جلسه در خصوص این معضل برگزار کرده‌اند، اما متاسفانه دستگاه‌های مرتبط اقدام عملی در این خصوص انجام نداده و موجبات نارضایتی مردم و شهروندان را فراهم کرده‌اند.

قرار بود در سفر اخیر ریاست جمهوری به استان که سجادی، نماینده اعزامی رئیس جمهور به اهر نیز از تصفیه‌خانه مشکل‌دار فاضلاب اهر بازدید کردند، اعتبار ویژه‌ای برای مرمت و نوسازی مجموعه فعلی و اجرای فاز دوم صورت گیرد که متاسفانه در این خصوص نیز اعتبار محسوسی در نظر گرفته نشده و عملا اهالی شهر اهر گرفتار این بوی نامطبوع کرده و کسی هم عملا پاسخگو برای حل این مشکل نیست.

شهروندان هم اکنون با قطع امید از مسوولان شهرستان، دست به قلم شده و با امضا و ارسال طوماری خطاب به استاندار آذربایجان‌شرقی خواستار حل این مشکل با حضور ستاد مدیریت بحران و کار گروه پدافند غیرعامل برای چاره‌سازی و حل این مشکل عمومی شهروندان اهری شده‌اند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.