۞
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » دانش و زندگی
  • شناسه : 20594
  • 19 مرداد 1401 - 21:38
تالاسمی
تولد بیماران تالاسمی در کشور افزایش یافته است

تولد بیماران تالاسمی در کشور افزایش یافته است

رئیس بنیاد امور بیماری‌های خاص به افزایش بیماران تالاسمی در کشور اشاره کرد و گفت: بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت، مرگ‌ومیر بیماران دیالیزی طی دو سال گذشته، خیلی بالا بوده، البته می‌گویند به دلیل کرونا بوده ولی من قبول ندارم که فقط به این دلیل بوده باشد. بلکه مسائلی چون کمبود امکانات و تجهیزات هم تاثیر داشته است.

خبرصبح/ گروه دانش و زندگی: رئیس بنیاد امور بیماری‌های خاص به افزایش بیماران تالاسمی در کشور اشاره کرد و گفت: بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت، مرگ‌ومیر بیماران دیالیزی طی دو سال گذشته، خیلی بالا بوده، البته می‌گویند به دلیل کرونا بوده ولی من قبول ندارم که فقط به این دلیل بوده باشد. بلکه مسائلی چون کمبود امکانات و تجهیزات هم تاثیر داشته است.

فاطمه هاشمی افزود: هزینه هر کلیه پیوندی به ۲۰۰ تا ۳۰۰میلیون تومان رسیده است. ما معمولا سالانه ۱۰۰ دستگاه دیالیز خریداری و رایگان در کشور توزیع می‌کردیم، اما امسال و سال گذشته، نتوانستیم بیش از ۱۵ دستگاه خریداری کنیم و از این بابت واقعا نگرانیم.
هاشمی گفت: از زمان اجرایی شدن قانون جوانی جمعیت ، تولد بیماران تالاسمی افزایش داشته است. افزایش نجومی قیمت داروهای بیماران ام اس، دیالیزی، پیوند کلیه، تالاسمی و سرطان، وضعیت را برای این بیماران بسیار بد کرده و طرح جدید دارویار هم دردی از آنها دوا نمی‌کند. سهم بیماران ام اس برای یکی از داروها در سال ١۴٠٠، ٨۵۶هزار تومان بوده که امسال سهم‌شان از پرداختی این دارو به ۸میلیون و ۵۵۴هزار تومان رسیده است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.