۞
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » دانش و زندگی
  • شناسه : 21044
  • 13 شهریور 1401 - 23:59
سردرد
سردردهای صبحگاهی نشانه چیست؟

سردردهای صبحگاهی نشانه چیست؟

فوق تخصص قلب و عروق درخصوص علت سردردهای صبحگاهی توضیح داد. محمدرضا محمدحسنی فوق تخصص قلب و عروق درباره سردردهای صبحگاهی و ارتباط آن با فشار خون بالا گفت: فشار خون بالا در بیشتر موارد یک بیماری خطرناک است به همین دلیل «قاتل خاموش» نامیده می‌شود و می‌تواند با سردردهای صبحگاهی ارتباط داشته باشد.حدود یک سوم از افرادی که فشار خون بالا دارند از این عارضه مطلع نیستند.

خبرصبح/ گروه دانش و زندگی: فوق تخصص قلب و عروق درخصوص علت سردردهای صبحگاهی توضیح داد. محمدرضا محمدحسنی فوق تخصص قلب و عروق درباره سردردهای صبحگاهی و ارتباط آن با فشار خون بالا گفت: فشار خون بالا در بیشتر موارد یک بیماری خطرناک است به همین دلیل «قاتل خاموش» نامیده می‌شود و می‌تواند با سردردهای صبحگاهی ارتباط داشته باشد.حدود یک سوم از افرادی که فشار خون بالا دارند از این عارضه مطلع نیستند.

وی افزود: فشار خون بالا در بیشتر از ۹۰ درصد موارد، بی‌علامت است مگر زمانیکه عوارض جدی را بر جای گذاشته باشد. فشار خون بالا می‌تواند به مغز، قلب، چشم و کلیه‌ها آسیب جدی بزند. بنابراین تاکید می‌کنیم هر سال حداقل یک بار فشار خون اندازه‌گیری شود. فشار خون بالا با اندازه گیری فشار خون به راحتی امکان‌پذیر است.

فوق تخصص قلب و عروق کشورمان متذکر شد: سردرد صبحگاهی می‌تواند نشان‌دهنده فشار خون بالا باشد. این سردرد هنگام برخاستن از خواب در پس سر احساس شده و کم کم آرام می‌شود. فشار خون فقط مختص افراد مسن نیست بلکه از تولد تا مرگ وجود دارد حتی کودکان هم می‌توانند در معرض فشار خون بالا باشند.

محمد حسنی بیان کرد: فشار خون معمولا در دست اندازه‌گیری می‌شود. فشار خون کودکان بر اساس جدول سنجیده می‌شود. فشار خون در افراد بالغ بهتر است حداکثر ۱۲ و حداقل ۸ باشد. کمتر از این فشار خون تا زمانیکه فشار خون پایین محسوب نشود عالی است. فشار خون باید در شرایطی اندازه گیری شود که فرد به مقدار کافی استراحت کرده و استرس نداشته باشد. ۲۰ دقیقه از غذاخوردن وی گذشته و سیگار هم نکشیده باشد.وی تاکید کرد: اگر فشار خون بالا باشد باید به پزشک مراجعه کرد تا بررسی‌های بیشتر در این باره صورت گیرد.

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.