۞
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر اول » ورزش » یادداشت ها
  • شناسه : 21154
  • 19 شهریور 1401 - 10:20
  • منبع : هم نوا
بلیت
بلیت ۸۰ هزار تومانی منصفانه است؟

بلیت ۸۰ هزار تومانی منصفانه است؟

افزایش قیمت بلیط مسابقه دو تیم تراکتور و صنعت نفت از ۳۰ هزار تومان به ۱۲۰ هزار تومان، اعتراض هواداران در فضای مجازی را به دنبال داشت که باشگاه تراکتور طی اطلاعیه‌ای از کاهش قیمت بلیط به ۸۰ هزار تومان خبر داد.

خبرصبح/ گروه ورزش: بلیت فروشی، یکی از منابع اصلی درآمدی باشگاه‌ها در سطح دنیاست و تیم‌های اروپایی از همان ابتدای فصل، بلیط تمامی مسابقات خانگی را به صورت یکجا و با رقم قابل توجهی می‌فروشند. لیگ ایران در زمینه بلیط فروشی همچون سایر آیتم‌ها، از فوتبال روز دنیا عقب مانده و درآمد کنونی باشگاه‌ها از هر بازی، صرفا کفاف بخشی از هزینه استادیوم و مخارج همان بازی را می‌دهد.

هم نوا نوشت: باتوجه به هزینه‌های سرسام آور تیمداری، این روزها مدیران باشگاه‌های ایرانی هم به دنبال احیای درآمدها از محل بلیط فروشی هستند و از این رو، قیمت بلیط بازی‌ تیم‌های پرطرفدار ایرانی افزایش قابل محسوسی یافته است؛ به عنوان مثال قیمت بلیط بازی استقلال و نساجی در هفته ششم، ۱۰۰ الی ۲۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد و یا اینکه بلیط دربی اصفهان در هفته پنجم فصل جاری حدود ۱۵۰ تومان قیمت گذاری شده بود.

هواداران تراکتور از روز گذشته در فضای مجازی به امکانات ضعیف ورزشگاه یادگار امام(ره) اشاره کرده و نرخ بلیط تعیین شده برای بازی‌های خانگی تراکتور را غیرمنصفانه می‌دانند؛ این در حالیست که باشگاه تراکتور وظیفه‌ای در قبال این ورزشگاه ندارد و بازسازی، ایجاد زیرساخت‌ها و امکانات در ورزشگاه یادگار امام(ره) برعهده اداره‌کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی است.

متاسفانه در فوتبال کشورمان منابع درآمدی مرسوم فوتبال همچون حق پخش تلویزیونی، تبلیغات محیطی، بلیط فروشی، فروش پیراهن و … با موانعی مواجه است و از طرفی سر و صدای باشگاه‌های در راستای احیای این منابع مالی منتج به نتیجه نمی‌شود، از طرفی هزینه‌های تیمداری هم روز به روز بالا می‌رود؛ البته اکثر تیم‌های ایرانی به نحوی به منابع مالی دولتی وصل هستند و افزایش هزینه‌ها فرقی به حالشان نمی‌کند و شاید خودشان اصلی‌ترین عامل قیمت‌های کاذب فوتبال ایران هستند. اما سوال اینجاست که تیم‌های خصوصی تا چه زمانی می‌توانند زیر بار هزینه‌ها دوام بیاورند؟

تراکتور به عنوان یکی از دو باشگاه خصوصی حاضر در لیگ برتر، با هزینه شخصی محمدرضا زنوزی مطلق تیم پرمهره و گران قیمتی را راهی مسابقات کرده که از نظر مهره قابل رقابت با سرخابی‌ها است و این باشگاه در فصل جاری به دنبال احیای منابع درآمدی است و با دو اسپانسر قدرتمند وارد مسابقات شده است.

هواداران در سطح دنیا علاوه بر حمایت معنوی تیم خود، وظیفه دارند تیم خود را حمایت مالی کنند. هوادارانی که خواستار جذب بازیکنان گران قیمت هستند، خودشان هم باید در درآمد باشگاه سهیم باشند. اینکه یک نفر از جیب خودش صدها میلیارد هزینه کند، ولی هواداران بلیط بازی تیم محبوبشان را خریداری نکنند، در هیچ کجای دنیا مرسوم نیست.

امروزه با مدنظر قراردادن شرایط اقتصادی جامعه، بلیط ۸۰ هزار تومانی رقم معقولی به شمار می‌آید. به نظر می‌رسد وقت آن رسیده که فوتبال دوستان ایرانی هم در راستای حمایت مالی از تیم محبوبشان ایفای نقش کنند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.