سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز جای خالی استادش را در سطح اول فوتبال کشورمان به خوبی پر می‌کند.

تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز که این دوره از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشورمان را با تساوی‌های پیاپی آغاز کرده بود و در پایان دور رفت با ۱۱ تساوی از این حیث رکورددار شد، حالا در نیم‌فصل دوم روز دور بردن افتاده است.

سبزقبایان تبریزی در هر دو بازی خود در دور برگشت موفق شدند با نتایج مشابه یک بر صفر رقیبان خوزستانی‌‌شان به ترتیب استقلال و صنعت‌نفت را از پیش رو برداشته و با کسب تمامی امتیازات ممکن شروع رویایی را برای خود رقم بزنند.

رضا مهاجری که با تقسیم امتیازات متعدد تیمش در دور رفت «سلطان تساوی» لقب گرفته بود، در مورد تغییر رویه‌اش در دور برگشت گفت: “من وقتی دیدم سلطان‌ها را دارند اعدام می‌کنند، ترسیدم و به خاطر آن داریم می‌بریم و دیگر مساوی نمی‌کنیم.”

این اظهارنظر طنزآمیز سرمربی ماشین‌سازان درحالی است که اینگونه ادبیات در فوتبال کشورمان مختص فیروز کریمی است و باتوجه به اینکه مهاجری شاگرد کریمی بوده است، می‌توان گفت با این شوخی‌ها به نوعی جای خالی استادش را پر می‌کند.

جالب‌تر این است که رضا مهاجری در تیم ماشین‌سازی هم جایگزین فیروز کریمی شده است و با تساوی‌هایی که دور رفت گرفت و همچنین بردهای اقتصادی‌اش در آغاز دور برگشت، از این نظر نیز نشان داده که جانشین و شاگرد خلفی برای او بوده است.

گفتنی است، فیروز کریمی پس از جدایی از تیم ماشین‌سازی تبریز تاکنون با هیچ تیمی قرارداد نبسته و با فاصله گرفتن از فوتبال کشورمان این روزها مشغول استراحت است.