۞
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » بین الملل » پاسخ به شایعات » پیشخوان » سیاست
  • شناسه : 22147
  • 28 مهر 1401 - 8:43
  • نویسنده : گروه سیاست خبر صبح
  • منبع : خبر صبح
تل‌آویو قفقاز را برای جنگ های خونین تری آماده می کند
با سیاست نفرت پراکنی میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان:

تل‌آویو قفقاز را برای جنگ های خونین تری آماده می کند

به موازات افزایش فروش و انتقال تسلیحات از سوی تل‌آویو به باکو در هفته‌های اخیر، سیاست رژیم صهیونیستی برای تشدید موذیانه نفرت و انزجار میان باکو و ایروان وارد مرحله تصاعدی شده است

گروه سیاست: به موازات فروش و انتقال تسلیحات از سوی تل‌آویو به باکو در ماه ها و هفته های اخیر، در چارچوب سیاست رژیم صهیونیستی برای تشدید موذیانه نفرت و انزجار میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان که با دخالت رژیم صهیونیستی در جنگ دوم قراباغ وارد مرحله تصاعدی شده است، رونمایی فیلم “شوشی از دید یهودیان” در شهر صهیونیست نشین نتانیا برگزار شد.

در این فیلم به شدت تلاش شده است که استقرار در شوشی برای ارتش جمهوری آذربایجان دارای ارزش فوق العاده و غیرقابل تصور تبیین شود و در عین حال، همین  شهر برای ارامنه نیز دارای ارزش و اهمیت فوق العاده نشان داده شود که از دست رفتن آن به عنوان احساس حسرت و نهایتا انزجار و نفرتی غیرقابل جبران را در قلب ارامنه به جوشش درآید.

رژیم باکو به شدت تلاش دارد تا جایگاه تل‌آویو را در میان مردم جمهوری آذربایجان بالا ببرد

رژیم باکو به شدت تلاش دارد تا جایگاه تل‌آویو را در میان مردم جمهوری آذربایجان بالا ببرد

به گزارش خبرگزاری رسمی آذرتاج جمهوری آذربایجان به نقل از کمیته امور دیاسپورا این کشور که به عنوان یکی از بازوهای رژیم صهیونیستی در جمهوری آذربایجان عمل می‌کند، مدیریت تولید این فیلم را خانم سعادت شوکوروا اسراییل اف، مدیر سایت و شبکه اینترنتی kanal24.az به عهده داشته است.

در این مراسم ، موسیقی های حزن انگیز توسط “سالمان رابائِو” با کمانچه به یاد قربانیان جنگ های آذری ها با ارامنه نواخته و اشعاری حماسی مبالغه آمیز در خصوص پیروزی های آذری ها بر ارامنه خوانده شد و “سعادت شوکورووا اسرائیل اف، لِو اسپیواک، رئیس انجمن بین المللی اسرائیل-آذربایجان “AzIz”، جمیله طالب زاده، رئیس نمایندگی گردشگری جمهوری آذربایجان در اسرائیل، خانم راشل آواراهام، مدیر “مرکز دیپلماسی دونا گارسیا” اسراییل (که اخیرا  در پی مرگ آریه گوت، رییس پیشین نمایندگی مرکز چندفرهنگ گرایی باکو در اسراییل، بطور غیررسمی فعالیت های او در تولید فکر برای جهت دهی به جمهوری آذربایجان و تبلیغات بین المللی باکو را به عهده گرفته است) و نیز خانم یگانه سالمان، مدیر خانه آذربایجان در اسراییل سخنرانی های شورانگیز برای تحریک احساسات آذربایجانی‌ها ضد ارمنستان ایراد کردند و بر ضرورت انتقام گیری از ارامنه بخاطر حملات موشکی به گنجه و بردع و مینگه چویر و گورانبوی و ترتر و…. تاکید کردند.

این مراسم با ارائه فیلم به اصطلاح مستند «شوشی از نگاه یهودیان» ادامه یافت. در این فیلم، صهیونیست هایی که نمایندگان جامعه یهودی شرکت کننده در پنجمین کنگره آذربایجانی های جهان در شهر شوشی معرفی شده اند، برداشت های خود از دشمنی میان آذری ها و ارامنه را بیان می کنند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.