۞
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اینفوگرافی » پاسخ به شایعات » پیشخوان
  • شناسه : 26063
  • 28 آذر 1401 - 12:23
  • نویسنده : گروه سیاست خبر صبح
  • منبع : خبر صبح
رازهای پنهان خاندان علیف

رازهای پنهان خاندان علیف

۱- خاندان علیف در جمهوری آذربایجان عهدنامه های گلستان و ترکمانچای را باید نقطه‌ی عطفی در پیدایش سه کشور حوزه‌ی قفقاز جنوبی دانست. در میان این سه کشور، جمهوری آذربایجان شرایط ویژه‌ای برای ایران دارد چون مردم هشت میلیونی آن بیشترین مشابهت فرهنگی و مذهبی را با ایرانیان دارند. گفتنی است که از آغاز استقلال […]

۱- خاندان علیف در جمهوری آذربایجان

عهدنامه های گلستان و ترکمانچای را باید نقطه‌ی عطفی در پیدایش سه کشور حوزه‌ی قفقاز جنوبی دانست. در میان این سه کشور، جمهوری آذربایجان شرایط ویژه‌ای برای ایران دارد چون مردم هشت میلیونی آن بیشترین مشابهت فرهنگی و مذهبی را با ایرانیان دارند.

گفتنی است که از آغاز استقلال این کشور در سال ۱۹۹۱ خاندان علیف بیشترین نقش را در سیاست آن برعهده داشتند.

 

۲- علیف پدر (حیدر)

حیدر علیف متولد سیسیان ارمنستان در سال ۱۹۲۳ میلادی می‌باشد. یکی از اسرار مهم خاندان علیف این است؛ برخلاف این که آنها سالیان متمادی بر ۸ میلیون آذری ساکن در قفقاز جنوبی حکومت می‌کنند، اما رگ و ریشه‌ی آنها از سمت پدر به کردهای نخجوان و از سوی مادر به ارمنی‌ها می‌رسد.

علیرضا علیف- پدر حیدر- دو زن داشت که یکی مانند خودش کُرد و دیگری ارمنی بود. حیدر علیف هم از همسر ارمنی علیرضا علیف متولد شده بود.

 

۳- علیف پسر (الهام)

«الهام» دومین فرزند «حیدر» بود که به عنوان چهارمین رئیس جمهور بعد از مرگ پدر، با انتخاباتی فرمایشی که تقلب در آن مشهود بود، زمام امور را به دست گرفت.

از ویژگی‌های بارز الهام به خصوص در دوره‌ی جوانی، فعالیت وی در حوزه‌ی تجارت و به خصوص قمار بود. وی در کار قمار به شدت فعالیت داشت به طوری که یک بار در زمان پدرش در استانبول وی را به خاطر باخت سنگین گروگان گرفته بودند. بر اساس افشاگری‌های افرادی چون ابوالفضل ائل‌چی‌بی یک بار دیگر نیز به خاطر باخت سنگینش، به مدت ۱۰ روز همسرش “مهربان علیوا” را در یک ویلا گروگان گرفته بودند.

 

۴- فساد مالی در خاندان علیف

طبق اسناد منتشرشده در پرونده‌ی پاندورا، الهام علیف و همسرش مهربان در راس فساد مالی سازمان‌یافته در جمهوری آذربایجان قرار دارند. اسناد پاندورا نشان می‌دهد که خاندان علیف بیش از ۴۰۰ میلیون پوند املاک و مستغلات در انگلستان دارند.

این خانواده همچنین ۸۴ شرکت فعال دریایی را به نام خود ثبت شده دارند. پسر الهام در یازده سالگی و دخترش در ۱۹ سالگی هر کدام یک شرکت دریایی به نام خود داشتند. و اینها تنها بخش کوچکی از اموال حاصل از فروش نفت جمهوری آذربایجان است که به جیب خاندان علیف سرازیر شده است.

 

۵- خاندان علیف در حالی به عنوان رئیس جمهور بر هشت میلیون مسلمان شیعه‌ی آذربایجان حکومت می‌کنند که قمار، شرب خمر و فساد گسترده‌ی مالی آنها بر اساس اسناد منتشرشده و اذعان خود مردم آذربایجان، آشکار است.

یکی دیگر از ویژگی‌های بارز پان‌ترکیسم و پان آذریسم که خاندان علیف را باید به عنوان سردمدار این جریان در قفقازجنوبی شناخت، تحریک مردم جمهوری آذربایجان و ساکنان آذری‌نشین ایران علیه ارمنی‌ها و کردها دانست. و این در حالی است که رگ و ریشه‌ی خاندان علیف از سمت پدر به کردها و از سوی مادر به ارمنی‌ها می‌رسد! آیا این عجیب نیست؟!

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

اخبار مرتبط:

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.