• امروز : دوشنبه, ۱۴ اسفند , ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 4 March - 2024
3

اعتراف ژنرال امریکایی در مورد آمادگی جنگی علیه روسیه

  • کد خبر : 27577
  • 22 دی 1401 - 13:13
اعتراف ژنرال امریکایی در مورد آمادگی جنگی علیه روسیه
گذشت زمان، ابعاد پیچیده برنامه‌ریزی غربی‌ها را نشان می‌دهد، اینکه اتاق جنگ ناتو چگونه برای حمله و جنگ نقشه کشیده، کار امنیتی و اطلاعاتی کرده، تدارکات لازم را دیده و در نهایت نیز خود را برای روز صفر مهیا کرده است.

گروه سیاست/ جعفری: ۱۰ ماه از جنگ در اوکراین گذشته است، جنگی که از آن به عنوان جنگ غرب علیه شرق، دفاع شرق در برابر تهاجم غرب و در نهایت جنگ ناتو علیه روسیه یاد می‌شود. واقعیت این است که غرب خودش را از سال ۲۰۱۴ برای حمله به روسیه آماده کرده بود، پس از کودتا مزدوران غرب در اوکراین و به دست گرفتن این کشور، به سرعت ترتیباتی اتخاذ شد تا همه مفاصل این کشور به کنترل وابستگان به غرب درآمده و کار به گونه‌ای پیش برود که این کشور پهناور اروپایی به عنوان یکی از اصلی‌ترین پایگاه‌های غرب، به ویژه ناتو برای ورود به روسیه مورد بهره‌برداری قرار بگیرد. این موضوع اصلاً نکته پنهانی نبود و همانگونه که انگلا مرکل صدراعظم سابق آلمان گفت، حتی امضای توافق‌های مینسک ۱ و ۲ صرفاً برای خرید زمان جهت آماده شدن برای حمله به روسیه بود.

 

بازی چندلایه‌ی غربی‌ها در اوکراین برای به زیر کشیدن روسیه

در اوکراین شاهد یک بازی عجیب و چندلایه غربی‌ها برای به زیر کشیدن روسیه بودیم، به زبان ساده‌تر، آن‌ها می‌خواستند با پایان زمستان سال ۲۰۲۲، حمله بهاره خود به دونباس و کریمه را شروع کنند ولی روس‌ها جنگ را یک ماه زودتر آغاز کردند. دلایل متعددی وجود دارد که نشان می‌دهد غربی‌ها در سال ۲۰۲۲ آماده حمله به روسیه می‌شدند که یکی از آن‌ها خروج عجیب و سوال برانگیز نظامیان آن‌ها از افغانستان بود، خروجی که باعث کنترل طالبان بر این کشور شد. آنها ناچار به خروج بودند تا خود را برای جنگی دیگر آماده کنند.

هر چه زمان می‌گذرد، ابعاد جدیدتری از برنامه آمریکا و انگلیس برای ورود به جنگ در اوکراین آشکار می‌شود. اینکه از سال‌ها قبل تدارکات نظامی، آموزش نیروها، تجدید ساختار نظامی و امنیتی اوکراین، جاسوسی از روسیه، تهیه بسته‌های تحریمی و فشار اقتصادی، تهیه بسته‌های تبلیغاتی و ایجاد ایستگاه‌های ضدروسی در کشورهای اروپای شرقی، حملات حقوق‌ بشری علیه روسیه و سرانجام نیز دپوی گسترده سلاح در این کشور که با برگزاری یک انتخابات عجیب که در آن یک دلقک سینما که دست بر قضا از اقلیت ۲۰۰ هزار نفری یهودیان اوکراین بود، به سرانجام رسید را می‌توان به عنوان بخشی از برنامه‌ریزی عنوان کرد.

گذشت زمان، ابعاد پیچیده برنامه‌ریزی غربی‌ها را نشان می‌دهد، اینکه اتاق جنگ ناتو چگونه برای حمله و جنگ نقشه کشیده، کار امنیتی و اطلاعاتی کرده، تدارکات لازم را دیده و در نهایت نیز خود را برای روز صفر مهیا کرده است. اعتراف نظامیان و عناصر سیاسی و رسانه‌ای غرب به تدارک هشت ساله در اوکراین برای جنگ علیه روسیه همه شک و شبهه‌ها را کنار می‌زند و به ما می‌گوید که بازی کثیف غرب اما با شکست روبه‌رو شد. آن‌ها در حالی که قرار بود به دونباس و کریمه حمله کرده و این دو منطقه را اشغال کنند، خود مورد تهاجم قرار گرفته و به شکل حیرت‌آوری باوجود هشت سال آماده‌سازی اما، به بن‌بست خوردند.

مقامات غربی معتقد بودند که یکم: جنگ بیش از یک ماه طول نخواهد کشید، یا ما دونباس و کریمه را تصرف می‌کنیم یا روس‌ها مداخله کرده و ما به عقب بر می‌گردیم؛ و دوم: بسته‌های تحریمی و تبلیغاتی که علیه روسیه آماده کرده‌ایم در همان یک ماه تصویب و این کشور را به لحاظ اقتصادی ورشکسته خواهیم کرد! اما نه آن‌ها به دونباس و کریمه حمله کردند، نه جنگ یک ماه به درازا کشید و نه روسیه در حوزه اقتصادی ورشکسته و محتاج شد!

 

پیش‌بینی غربی‌ها در مورد روسیه اشتباه از آب درآمد

تقریباً همه پیش‌بینی غربی‌ها در مورد روسیه اشتباه از آب درآمد؛ روس‌ها خود تهاجم را شروع کردند، آن هم نه در منطقه دونباس بلکه در گستره بسیار وسیع‌تری، این حمله باعث شد تا تمرکز نیروهای آموزش دیده اوکراینی و مربیان غربی آن‌ها که در دونباس حضور داشتند به هم بریزد و تحریم‌های اقتصادی نیز که قرار بود یک ماهه روسیه را به غلط کردن بیندازد، مردم اروپا را به شکر خوردن انداخت. جنگ حالا در آستانه یک سالگی خود قرار دارد و هیچ چشم‌اندازی هم برای پایان آن خوش‌بین‌ترین کارشناسان هم متصور نیستند اما به نظر می‌رسد هر چه زمان بیشتر می‌گذرد شاهد اعتراف بیشتر و جالب‌تر ژنرال‌های امریکایی به برنامه‌ریزی چند ساله برای حمله به روسیه در اوکراین خواهیم بود.

نکته جالب این است که امریکایی‌ها این نسخه امتحان شده در اوکراین را حالا می‌خواهند در شرق آسیا هم عملیاتی کرده و با درس گرفتن از اشتباهات وحشتناک خود (مانند ناتوانی روسیه به حمله در اوکراین و صرف حمایت از شبه‌نظامیان دونباس در صورت هر گونه حمله ارتش اوکراین) کره‌جنوبی، ژاپن و تایوان را آماده هر گونه حمله احتمالی چین کنند. به عنوان نمونه طرف امریکایی در حال وارد کردن ارتش ژاپن به دوران جدیدی است که در آن سالیانه بیش از ۸۶ میلیارد دلار بودجه جنگی تخصیص می‌دهد. کره جنوبی و ژاپن در صورت حمله چین به تایوان علی‌الظاهر باید وارد عمل شوند.

 

ژنرال آمریکایی: آمریکا برای چین دام گسترده تا آن را وادار به حمله به تایوان کند

در این راستا ژنرال ارشد آمریکایی در مصاحبه با «فایننشال تایمز» گفت: فکر می‌کنید چرا در اوکراین به این حد از موفقیت دست یافتیم؟ بخشی از آن به این دلیل است که پس از حمله روسیه به اوکراین در ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵، ما با جدیت فراوان به دنبال آماده‌سازی برای مناقشه‌های آتی رفتیم؛ از آموزش اوکراینی‌ها و مستقر کردن تجهیزات لازم گرفته تا مشخص کردن مواضعی که می‌توانیم از آن‌ها به اجرا یا پشتیبانی از عملیات‌ها بپردازیم. ما این کار را فراهم کردن بسترهای لازم می‌نامیم. در ژاپن، فیلیپین و دیگر مناطق هم مشغول همین کار هستیم.

به بیان دیگر، این ژنرال آمریکایی می‌گوید که آمریکا برای چین دام گسترده دارد تا آن را وادار به حمله به تایوان کند، همانطور که با به راه انداختن کودتای ۲۰۱۴ در اوکراین – که به سرنگونی دولت وقت حامی مسکو منجر شد – روسیه را وادار به حمله به اوکراین کرد. بیرمن، فرمانده نیروهای دریایی پنتاگون در ژاپن و فرمانده دسته سوم نیروهای دریایی اعزامی آمریکاست، نیروهایی که تنها نیروی واکنش سریع آمریکا در خارج از مرزهای این کشور هستند. این بدین معناست که در صوررت بروز هرگونه مناقشه‌ای میان آمریکا و چین، بیرمن و نیروهای تحت امرش در خط مقدم آن هستند.

«علاوه بر این، بیرمن اشاره کرد که با همکاری‌های صورت گرفته بین آمریکا و فیلیپین، پنتاگون انبارهای تسلیحات و تجهیزات تدارکاتی خود در این کشور را از پنج انبار به ۱۰ انبار افزایش می‌دهد. او گفت: این کار باعث می‌شود که در آغاز عملیات‌های مختلف، واشنگتن یک قدم جلوتر باشد. طرح آمریکا برای جنگ با چین که «نبرد دریایی‌-هوایی» نام دارد، شامل حمله هوایی و موشکی گسترده علیه پایگاه‌های نظامی و صنایع استراتژیک چین است و کشتی‌های جنگی و زیردریایی‌ها هم در آن دخیل هستند. پنتاگون بیش از پیش نگران توانایی‌ چین در دفاع از قلمرو خود و اعمال کنترل بر دریاهای همجوارش شده است.»

این پاراگراف آخر را به خوبی مطالعه کنید؛ امریکایی‌ها نگران این هستند که چین بتواند از خودش دفاع کند! یعنی آن‌ها فکر می‌کنند چین دست و پا بسته می‌ماند! شاید طرف امریکایی فکر کند که چون خاک اصلی خودش دور است از هر مناقشه جنگی هم دور خواهد ماند ولی در صورت بروز هر جنگ احتمالی، چینی‌ها کره و ژاپن را با خاک یکسان خواهندکرد و این دو کشور بخشی از منظومه سرمایه‌داری غربی را تشکیل می‌دهند که در کنار تایوان و استرالیا به شکل موثر در برد موشکی، دریایی و هوایی چین قرار دارند. طرح‌های امریکا برای مقابله با چین قدیمی شده و دیگر این کشور توانایی مقابله تنهایی با چین را ندارد، مانند روسیه که به همراه ۳۲ کشور دیگر با ارتش روسیه در اوکراین وارد جنگ شده است.

لینک کوتاه : https://khabaresobh.ir/?p=27577

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.