۞
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » دانش و زندگی
  • شناسه : 28497
  • 03 بهمن 1401 - 21:45
  • منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
امکانات بیمه سلامت برای بیماران خاص

امکانات بیمه سلامت برای بیماران خاص

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: ما از هر فرصتی استفاده می کنیم که امکانات بیمه ای را بیشتر به مردم معرفی کنیم.

خبر صبح/ گروه دانش و زندگی:«حنانه حاج محمودی» مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت، در گفت‌وگو با رادیو سلامت گفت: ۵ بیماری‌ را به عنوان بیماری خاص  در نظر گرفته ایم تا از آنها حمایت کنیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ او افزود: در سال جاری تعداد بیماری‌ها افزایش پیدا کرده است و بسیاری از بیماری‌ها به صورت ژنتیکی از بدو تولد با کودکان  مانندبیماری‌های متابولیک، ام پی اس و اسومی همراه است  و یا یکسری از بیماری‌هایی که بعدا مبتلا می‌شوند مثل سرطان، این‌ها به عنوان بیمار صعب العلاج شناخته شدند، بعضی‌ از بسته‌های خدمتی که قبلا در تعهد بیمه نبود برای این افراد تحت پوشش قرار گرفته است.

«حاج محمودی» در خصوص اطلاع رسانی و استفاده از امکانات و خدمات به بیماران خاص افزود: ما یک سامانه خدمات غیرحضوری هم تهیه کرده ایم،  علاوه بر این بیمه شده‌ها می‌توانند به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد ما مراجعه کنند و یا به سایت بیمه سلامت ایرانیان دات آی آر هم مراجعه کنند و آنجا هم درخواست پوشش بیمه‌ای بدهند و اگر بخواهند از حمایت دولت برای پرداخت حق بیمه استفاده کنند و یا حتی به همین مورد جدید، یعنی حمایت دولت برای بیماران صعب العلاج آنجا دو تا گزینه وجود دارد که می‌توانند آن درخواست را آنجا ثبت کنند.

وی ادامه داد: بسیاری از بیماران سرطانی از قبل در وزارت بهداشت پرونده دارند که این بیماران رجیستر شده اند. آنجا به صورت آنلاین از این سامانه استعلام گرفته می‌شود و نشان بیماری بدون این که نیاز به مراجعه به ادارت کل ما باشد برای بیمار ثبت می‌شود.

او گفت: ما برای همه بر اساس ارزیابی که وزارت رفاه انجام می‌دهد اطلاعات می‌گیریم، بنابراین امکان ارائه پوشش بیمه‌ای را فراهم کرده ایم. حق بیمه هم به تناسب در سه دهک اول به صورت رایگان بیمه می‌شوند و دهک بعدی ده درصد و ۵ درصد هم به صورت پلکانی اضافه می‌شود.ما از هر فرصتی استفاده می کنیم که امکانات بیمه ای را بیشتر به مردم معرفی کنیم.

 

 

 

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.