۞
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اقتصاد
  • شناسه : 28552
  • 04 بهمن 1401 - 15:45
  • منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
احداث کارخانه صنایع فرآوری سیب زمینی در سراب

احداث کارخانه صنایع فرآوری سیب زمینی در سراب

فرماندار سراب، از احداث اولین کارخانه صنایع فرآوری سیب زمینی دراین شهرستان خبر داد.

خبر صبح / گروه اقتصاد:«علی جهانی» فرماندار سراب در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گفت: نخستین کارخانه صنایع فرآوری سیب زمینی به همت بخش خصوصی و با نظارت اداره کل تعاون روستایی آذربایجانشرقی با ۸۵ درصد پیشرفت مراحل اجرایی در محل مجتمع انبار و سردخانه سراب در حال احداث است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛  افزود: این واحد تولیدی در زمینی به مساحت ۲۵ هزار متر مربع و ایجاد چهار خط تولیدات سورتینگ، بسته بندی، چیپس، فرنج فرایز و سایر فرآورده‌های سیب زمینی احداث می‌شود.

او ظرفیت تولید سورتینگ و بسته بندی سیب زمینی را در این واحد ۳۲ هزار تن در سال و ظرفیت تولید چیپس و فرنج فرایز را ۱ تن در ساعت عنوان کرد.

فرماندار سراب  ادامه داد:با بهره برداری از این واحد برای ۱۵۰ نفر بصورت مستقیم و برای ۴۵۰ نفر بصورت غیر مستقیم فرصت شغلی فراهم می‌شود.

«جهانی» افزود: جهت احداث، تجهیز، تکمیل و راه اندازی این طرح بیش از ۲۴۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری خواهد شد.

او  با بیان اینکه شهرستان سراب یکی از قطب‌های مهم کشاورزی کشور و خصوصا تولید سیب زمینی در آذربایجانشرقی است گفت: احداث این کارخانه در حوزه توسعه و تکمیل صنایع تبدیلی کشاورزی استان حائز اهمیت است.

او  با اشاره به اینکه ۴۰ درصد شاغلین این منطقه در بخش کشاورزی فعال هستند اظهار کرد:توجه به شعار سال و در راستای عملی نمودن تولید، دانش بنیان و اشتغال و همچنین مدیریت ارزش افزوده برای صادرات و ارزآوری سیب زمینی و حل مشکل فروش این محصول از اهداف کارگروه سرمایه گذاری است.

فرماندار سراب گفت: باتوجه به همکاری و تعامل دستگاه‌های اجرایی شهرستان با متقاضیان سرمایه گذاری این نوید را می‌دهیم که هرگونه همکاری و حمایت را از آنان خواهیم داشت.

گفتنی است: ۴۰ درصد سیب زمینی استان در شهرستان سراب کشت می‌شود و این شهرستان با تولید سالانه ۱۱۲ هزار تن رتبه نخست استانی را در تولید این محصول داراست.

 

 

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.