۞
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » دانش و زندگی
  • شناسه : 28598
  • 04 بهمن 1401 - 19:00
  • منبع : مهر
موشک «استارشیپ» برای نخستین بار سوخت گیری کرد
به طور آزمایشی؛

موشک «استارشیپ» برای نخستین بار سوخت گیری کرد

اسپیس ایکس برای نخستین بار مخزن سوخت یک موشک استارشیپ را پر کرد و به نقطه عطفی در مسیر نخستین پرتاب مداری این موشک دست یافت.

خبر صبح/ گروه دانش و زندگی:شرکت اسپیس ایکس روز دوشنبه روی موشک ۱۲۰ متری استارشیپ در مقر استاربیس واقع در تگزاس آزمایش هایی انجام داد و بسیاری از فرایندهایی که رو پرتاب انجام می شود را تست کرد.

به گزارش مهر؛ این فهرست شامل پر کردن مخزن سوخت هیدروژن و متان مایع در قسمت اول موشک سوپر هوی و قسمت بالای استار شیپ است. اسپیس ایکس در اوایل ماه جاری میلادی این دو تدبخش را در مقر استاربیس واقع در ایالت تگزاس رویهم قرار دادند.

اسپیس ایکس در یک توئیت نوشت: استارشیپ نخستین تمرین مشابه پرواز کامل را انجام داد. این نخستین باری است که بیش از ۱۰ میلیون پوند سوخت در یک استارشیپ و بوستر یکپارچه تزریق می شود. تست امروز به تایید شمارش معکوس پرتاب و همچنین عملکرد استارشیپ و پد مداری برای عملیات های مشابه کمک می کند.

موفقیت این آزمایش سبب می شود وسیله پرتاب استارشیپ در مسیر تست پرتاب مداری در آینده نزدیک قرار گیرد. استارشیپ در حقیقت شامل یک نمونه اولیه سوپر هوی به نام «بوستر۷» و نسخه ای از قسمت بالایی«شیپ ۲۴» است.

قرار است طی یک ماموریت آزمایشی «شیپ ۲۴» به مدار زمین ارسال شود و در اقیانوس آرام نزدیک هاوایی فرود بیاید. به گفته ماسک استارشیپ احتمالا در ماه آینده میلادی به مدار زمین پرتاب خواهد شد.

اسپیس ایکس باید قبل از پرتاب استارشیپ به فضا چند کنترل مهم را انجام دهد.

 

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.