• امروز : شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 15 June - 2024
1
امام جمعه تبریز:

۶۴ درصد مردم دنیا براساس نظرسنجی‌ها مخالف سیاست‌های آمریکا هستند

  • کد خبر : 59164
  • 07 اردیبهشت 1403 - 13:58
۶۴ درصد مردم دنیا براساس نظرسنجی‌ها مخالف سیاست‌های آمریکا هستند
امام جمعه تبریز با بیان اینکه نیروهای پلیس آمریکا و دانشجویان حامی فلسطین مقابل هم قرار گرفته‌اند و روند تشدید صهیونیزم ستیزی در حال افزایش است، گفت: همین هفته نتایج نظر سنجی یک موسسه معتبر از ۱۳۰ کشور جهان راجع به نگاه مردم دنیا به سیاست های آمریکا منتشر شد نتیجه این بود که ۶۴ درصد مردم دنیا مخالف سیاستهای آمریکا هستند.
خبر صبح/ گروه سیاست: آیت الله «سیدمحمدعلی آل‌هاشم»امام جمعه تبریز امروز در خطبه های نماز جمعه تبریز اظهار کرد: در به گسترش اعتراضات در دانشگاه‌های آمریکا علیه رژیم غاصب اشاره و اظهار کرد: این هفته شاهد اعتراضات گسترده دانشجویان و اساتید دانشگاههای آمریکا علیه رژیم صهیونیستی هستیم. نیروهای پلیس آمریکا و دانشجویان حامی فلسطین مقابل هم قرار گرفته‌اند و روند تشدید صهیونیزم ستیزی در حال افزایش است. ظاهراً کار رژیم صهیونیستی بیخ پیدا کرده است.
وی ادامه داد: اخیراً یکی از نشریات معروف آمریکا نوشته: «قرار بود اسرائیل سرمایه راهبردی آمریکا باشد اما تبدیل به یک وبال راهبردی برای آمریکا شده است». همین هفته نتایج نظر سنجی یک موسسه معتبر از ۱۳۰ کشور جهان راجع به نگاه مردم دنیا به سیاست های آمریکا منتشر شد نتیجه این بود که ۶۴ درصد مردم دنیا مخالف سیاستهای آمریکا هستند.
«آل‌هاشم» تاکید کرد: طبیعتاً بخش اعظمی از نگاه منفی دنیا به امریکا محصول حمایتهای این کشور از رژیم صهیونیستی است. دانشجویان آمریکا معتقدند هیئت حاکمه این کشور مالیات آنها را صرف حمایت از نسل کشی رژیم جعلی درغزه نموده است.

آغاز بحران مشروعیتی آمریکا و تبدیل رژیم صهیونیستی به وبال راهبردی تا سرمایه برای آمریکا

وی خاطرنشان کرد: مشکل امریکا فقط مربوط به مرزهای خود نیست در حال حاضر حمایت بی وقفه واشنگتن از اسرائیل، بحران مشروعیتی را آغاز کرده که چارچوب برتری ایالات متحده در منطقه غرب آسیا را تهدید می کند.
حقوق و مزایای کارگر باید با تورم و مشکلات اقتصادی و معیشتی جامعه همخوانی داشته باشد
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی همچنین به هفته کارگر اشاره کرد و گفت: در هفته کار و کارگر قرار داریم در ابتدای امر لازم میدانم این نکته را تصریح کنم که نگاه اسلام به کارگر نگاه قدرشناسانه است در حالی که نگاه نظامهای سرمایه داری به کارگر نگاه بهره گیرانه و استثمارگرانه است.
وی افزود: معتقدم جامعه کارگری ما باید مورد تکریم قرار بگیرد مورد احترام قرار بگیرد. کار و کارگر باید به یک ارزش جاری در جامعه تبدیل شود شان اجتماعی کارگر باید ارتقا یافته و همه خود را به معنی حقیقی مدیون کارگر بدانند ارزشمندی کارگر در وهله اول ناشی از ارزش کار است کار مایه حیات جامعه و ستون فقرات است. بنابراین ارزش کارگر ارزش حیات جامعه و زندگی مردم است. این نگاه، بیانگر قدر و زندگی مردم قیمت کارگران در عهد انقلاب اسلامی است.
خطیب جمعه تبریز گفت: جهش تولید با توجه به کارگران محقق خواهد شد. لذا دولت و مجلس باید برای بهبود کسب و کار توان مضاعف بگذارند باید ارکان دولت و مجلس از کارگر حمایت بکنند برای حمایت از کارگر شعار کافی نیست و کارگر توقع دارد برای حمایت از او اقدام عملی صورت گیرد.
وی افزود: جامعه کارگری مشکلاتی دارد تامین امنیت شغلی جزو مسائل مهم جامعه کارگری است. حقوق و مزایای کارگر باید با تورم و مشکلات اقتصادی و معیشتی جامعه همخوانی داشته باشد باید اصطکاک های محیط کاری را کاهش داد.
«آل هاشم» خاطرنشان کرد: البته باید توجه کرد که معیشت یکی از مهمترین دغدغه های کارگران است اما به مسائلی مانند تامین مسکن یا ساماندهی قراردادهای کار نیز باید توجه بیشتری شود.
وی تصریح کرد: کارگر و کارآفرین دو بال یک پروازند و دولت و مجلس باید با سیاستگزاری درست رابطه عادلانه و منصفانه ای را بین این دو بخش ایجاد کند.

ضرورت توجه به معیشت و کرامت معلمان

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی همچنین اظهار کرد: همچنین در آستانه روز معلم قرار داریم ابتدا لازم می‌دانم یاد و خاطره شهید مطهری را گرامی بدارم اینکه روز معلم را سالگرد شهادت شهید مطهری قرار دادند یک معنای نمادین و پرمغز و پر مضمونی دارد؛ چون حقیقتاً مرحوم شهید مطهری یک انسان بزرگ و برجسته بود روز معلم روز تکریم نمادین جامعه فرهنگیان کشور است معلم یعنی کسی که در دل انسان یک چراغی را روشن می‌کند و او را از جهالتی به دانایی و معرفتی رهنمون می‌شود؛ این معنای معلم است.
وی گفت: نقش سترگ معلم در جامعه در این نکته نهفته است که او می‌تواند جامعه را از جهل به علم برساند و به آگاهی جامعه عمق ببخشد. ارزش علم و معلم در عصر ما به این است که بتواند به دانش، جامعه بینش بدهد و این جامعه را به سمت علم و عقل سوق بدهد.
«آل‌هاشم» تصریح کرد: این معلم است که می‌تواند به آگاهی نسل جوان ما عمق ببخشد و مبنای پذیرش سخنان را استدلال و منطق قرار دهد و اینگونه جامعه را به سمت آگاهی و سعادت هدایت کند مانند نقشی که انبیاء الهی ایفا کرده اند اگر قرار باشد در جامعه ای مبنای پذیرش ،سخن علم نباشد آنگاه در آن جامعه علم و معلم ارزشی پیدا نخواهد کرد.
وی گفت: یکی از مولفه‌های اصلی مباحث اجتماعی آموزش است و در بحث آموزش نمی‌توان از شاخصی به نام معلم صرف نظر کرد هرچند بحث معیشت معلمان بحثی غیر قابل کتمان است و وظیفه دولت و مجلس است که تامین زندگی این قشر را سرلوحه برنامه‌های خود قرار دهد با این حال نباید از این مساله گذشت که نگاه به مسائل معلمان نباید تنها به این بخش خلاصه شود اگر می‌خواهیم شاهد جامعه ای کرامتمند باشیم باید نگاهی ویژه به معماران اصلی جامعه داشته باشیم معلم معمار جامعه است.

سفر رئیسی به پاکستان و ایجاد مانع تحرکات گروهک‌های تروریستی

امام جمعه تبریز در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت سفر رئیس جمهور به پاکستان اظهار کرد: یک هزار کیلومتر مرز مشترک ایران و پاکستان باعث روابط بسیار عمیقی میان دو کشور شده و آنچه حائز اهمیت است این که سفر رئیس جمهور ایران به پاکستان بعد از روی کار آمدن دولت جدید پاکستان و نخست وزیری شهباز شریف انجام میش‌ود. طبعاً این سفر در سازوکارهای میان دو کشور به لحاظ، سیاسی،فرهنگی، تجاری و اقتصادی گشایش‌های جدیدی ایجاد می‌کند.
وی افزود: تحرکات گروهک‌های تروریستی فعال در خاک پاکستان هر از گاهی به تنش زایی دامن می‌زند بنابراین سفر آیت الله رئیسی برای یافتن راهی که مانع فعالیتهای تروریستی در مرز شود بسیار حائز اهمیت است و نشان می دهد دو کشور اراده قوی بر تقویت روابط دارند.
«آل‌هاشم» ادامه داد: افکار عمومی داخل پاکستان بعد از حمله عملیات وعده صادق ایران به رژیم صهیونیستی که با استقبال مردم پاکستان مواجه شد. بی تردید فضای روانی ایجاد شده در پاکستان و استقبال مردم از سفر رئیس جمهور کشورمان و دورنمای مطلوب این سفر می تواند زمینه ساز وحدت هرچه بیشتر دو کشور در راستای همکاری‌های منطقه‌ای و تحقق آتش بس در غزه باشد.
لینک کوتاه : https://khabaresobh.ir/?p=59164

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.