اختصاصی خبر صبح » پیشخوان » گزارش
کد خبر : 11065
شنبه - ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۴

ابتلای ۱۴ هزار نفر به کرونا در آذربایجان شرقی

گروه گزارش: رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به این که تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان نسبت به هفته قبل کاهش داشته و به ۱۴هزار و ۹۲ نفر رسیده است که از این تعداد ۳۱۴ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند، گفت: در ۲۴ساعت گذشته  ۱۵ نفر بر اثر ابتلا […]

ابتلای ۱۴ هزار نفر به کرونا در آذربایجان شرقی
گروه گزارش: رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به این که تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان نسبت به هفته قبل کاهش داشته و به ۱۴هزار و ۹۲ نفر رسیده است که از این تعداد ۳۱۴ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند، گفت: در ۲۴ساعت گذشته  ۱۵ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در آذربایجان شرقی فوت شدند.

محمدحسین صومی گفت: بالاترین تعداد واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰سال کشور در آذربایجان شرقی انجام شده و امروز نیز واکسیناسیون افراد ۷۵ تا ۸۰ سال نیز در روستاهای  استان آغاز شد.

وی اضافه کرد: تاکنون ۹۰هزار نفر از اولویت‌های اعلام شده در استان علیه کرونا واکسینه شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: در شهرهایی هم که بیش از ۸۰ درصد سالمندان بالای ۸۰ سال واکسینه شده باشند به واکسیناسیون افراد ۷۵ تا ۸۰ سال نیز اقدام می شود بر این اساس با دعوت قبلی واکسیناسیون این افراد هم از امروز در ۶ شهرستان آغاز می شود.

صومی تاکید کرد: در صورت مراجعه خودسر این گروه سنی به مراکز تزریق واکسن، واکسیناسیون انجام نمی شود و باید با دعوت قبلی باشد اما واکسیناسیون گروه سنی بالای ۸۰ سال امروز هم بدون هماهنگی قبلی ادامه می یابد.

صومی همچنین بر ضرورت استمرار رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد و افزود: پرهیز از مسافرت، میهمانی ها، دورهمی و استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی تنها راه پیشگیری از کرونا است که باید همچنان مورد توجه جدی مردم باشد.